Ученици другог разреда Зуботехничке школе су имали прилику да у месецу априлу 2022. године присуствују радионици на тему ,,Или возиш или пијеш“ коју су реализовали едукатори из Центра за позитиван развој деце и младих – ЦЕПОРА у сарадњи са наставником грађанског васпитања и педагогом Иваном Давидовићем. Радионицама су присоствовале педагог и психолог школе, Маја Врачар и Маријана Пеулић.

Циљ ове радионице је подизање свести о штетном дејству алкохола на управљање возилом, као и о важности безбедног поступања и понашања у саобраћају. Кроз низ динамичних активности у виду мини радионица у трајању од два школска часа ученици су истраживали и заједно долазили до нових сазнања која ће им помоћи да безбедно функционишу у саобраћају.

Наши ученици су веома задовољни реализацијом ових радионица и на питање шта је најважније што су научили кажу да у животу увек имамо избор, али у дилеми о комбиновању алкохола и саобраћаја једино бирамо себе и то је једина опција, дакле или возиш или пијеш!