У сарадњи са организацијом Цепора, Центар за позитиван развој деце и омладине одржане су радионице за прве разреде на тему „Знањем до толеранције“ од уторка до петка 11.октобра. Радионице су биле усмерене на унапређење капацитета ученика да разумеју, уважавају и негују различитост у свакодневном животу, те да у свом понашању негују принципе равноправности и толеранције. Кроз радионицу ученици су, кроз високо интерактиван приступ и искуствено учење, тестирали своја уверења, искуства и ставове, имали су прилику да сагледају другачију перспективу и доживе низ ситуација „из туђих ципела“. Један сегмент радионице био је усмерен и на разумевање говора мржње и дискриминације као кључних последица нетолеранције у пракси, те значаја поштовања и неговања различитости, као и пружања вршњачке подршке.

Захваљујемо се одељењским старешинама, помоћницима директора и директорки школе на подршци у организацији радионица.

Стручни сарадници

Маријана Пеулић и Маја Врачар