Ваннаставне активности

НАШИ ПРИМЕРИ ВАННАСТАВНИХ АКТИВНОСТИ У БАЗИ ЗАВОДА

ЗА УНАПРЕЂИВАЊЕ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА

На конкурсу ,,Примери успешних ваннаставних активности у основним и средњим школама и васпитних активности у домовима ученика у Србији“, који је организовао Завод за унапређивање образовања и васпитања је конкурисало 364 рада из 179 установа. Комисија састављена од саветника Завода прегледала је све пристигле радове и одредила оне који су за Базу примера успешних ваннаставних активности. У Бази ће се налазити 256 радовa који се  разликују по обиму, форми, трајању, теми и садржају или по томе колико су примерени малим/великим, градским/сеоским школама. Сви изабрани радови ће бити доступни на сајту Завода крајем ове године.

Наша школа, послала је укупно осам радова, од којих ће шест бити увршћено у Базу.

Одабрани радови су: Протеза на дар- активност хуманитарног карактера која се се бави решавањем проблама безубости. Приказивање филмова са Босифестивала- активност хуманитарног карактера која обухвата сарадњу са ХЕНДИ ЦЕНТРОМ КОЛОСЕУМ и укључује радионице и приказивање филмова са БОСИФЕСТИВАЛА , који се баве проблемима особа са инвалидитетом.Новогодишња акција ученици- деци- ученицима- активност хуманитарног карактера у виду организације новогодишње акције '' Ученици деци=ученицима дома Ј.Ј.З '' где прикупљамо гардеробу, обућу, књиге, прибор за школу,средства за хигијену, као и слаткише. Предавања о злоупотреби ПАС, вршњачка едукација, знаковни језик- активност образовног карактера која укључује едукативна предавања о превенцији злоупотребе ПАС-а и трговине људима. Медијаторска секција- активност васпитног карактера, која обухвата Програм развоја социјалних вештина код ученика. Музички фестивал ,,Звездоденс“- фестивал промовише плес, глуму и свирање музичких инструмената, развијајући ученицима самопоуздање и толеранцију.