Гостовање Љубомира Мичића у Зуботехничкој школи

У четвртак, 11.1.2018. године, Зуботехничка школа угостила је др Љубомира Мичића, стоматолога, младог ентузијасту и узданицу садашњих и будућих студената стоматологије.

Љубомир Мићић, као студент завршне године Стоматолошког факултета у Београду, био је један од пет изабраних студената из целог света који је у септембру 2016. године водио волонтерски пројекат у Мозамбику испред Светске асоцијације студената стоматологије(ИАДС).

Након успешног првог сусрета и упознавања са малишанима, у другом сусрету рађена је едукација о регулисању навика у исхрани кроз игру и забаву, научена правилна техника прања руку и одрађена терапија код деце која су имала потписану сагласност родитеља за било какву стоматолошку интервенцију.

Током трећег сусрета са децом, одрађена је едукација о оралној хигијени, подељене су пасте и четкице за зубе које је свако дете персонализовало писањем имена или цртањем симбола, израђене су станице (места) за четкице за зубе у оквиру школе у којима ће бити одлагане четкице. У међувремену решен је проблем недостатка воде.

Први сусрет Љубомира Мичића и његовог тима са децом у сигурној кући за децу жртве проституције и трговине децом био је врло емотиван. Након тога сусрета са клинцима из сиротишта госпође Берте који су их дочекали са цвећем и порукама добродошлице, посебан утисак на Љубомира оставила је искрена емоција и захвалност деце за једну четкицу коју су им поклонили. Импресиониран је такође био и вером и надом за бољим животом у условима који су незамисливи за већину људи на нашем поднебљу. Основни животни услови као што је вода, електрична енергија, храна, о којима већина нас не размишља за људе и децу у Мозамбику су једина животна брига.

Љубомир Мичић и његов тим већину средстава за учешће на међународним догађајима обезбеђује уз помоћ родитеља или студентских стипендија. Редак пример на нашим просторима, човек који га је срдачно примио, саслушао и на крају у складу са својим могућностима помогао у реализацији овог пројекта, је господин Бранко Срећков. У току Љубомирове борбе да се појави у Мозамбику, покуцао је на преко 700 адреса, једина врата која су му се отворила су била врата компаније Неодент.

Љубомирово учешће на овом дивном и инспиративном семинару у Зуботехничкој школи обезбедила је педагог Маја Врачар, а учешће су узели и ученици одељења 4/1, 4/5 и 4/6, директорка школе Биљана Благојевић седлар, психолог Маријана Пеулић, и наставници, Ана Савић, Милица Трбојевић, Лидоја Домокош и Томислав Алавања.

Искрено верујемо да ће ова прва успешна сарадња студената стоматологије бити само иницијална каписла која ће покренути лавину добрих ствари за младе људе у Србији, уз наставак сарадње на обострано задовољствo.

• 20180111_090301
  • 20180111_094043