Посета Швајцарској

Међународна сарадња "Schule Grentschel Lyss" и Зуботехничке школе
Oд 26.-30.маја професори Зоран Поповић и Славица Цветковић, са ученицама првог разреда Зуботехничке шлоле су имали прилику да посете школу у месту Лис у Швајцарској. Циљ посете је била размена студената, упознавање различитих обичаја, културе и језика. Полазећи од чињенице да су знања која су потребна за живот у демокртаском и интеркултуралном друштву све комплекснија, ученичка размена и подржавање међународне сарадње представљају додатну оријентацију и ослонац у даљој афирмацији и развоју концепта интеркултуралности и ученичких компетенција. Кроз целокупне активности у школи развијају се интеркултуралне компетенције ученика и наставника чинећи их осетљивим на чињеницу да су људи природно развили различите начине живота, обичаје и погледе на свет и да их та разноликост обогаћује и проширује њихова досадашња искуства, ставове и уверења.
Надамо се да ће се сарадња наставити и следеће године и да ћемо и у будуће учествовати у оваквим пројектима.
Професор Славица Цветковић